opstina gornji milanovac

19. maj 2015.
Rukometaši RK "Omladinac" u višem rangu

rk omladinac

U subotu, nakon fudbalske utakmice FK "Metalac", u kojoj su gornjomilanovčani pobedili FK "Inđiju" sa 2:0 i plasirali se u baraž za popunu Jelen Super Lige, odigrana je rukometna utakmica između RK "Omladinac" iz Gornjeg Milanovca i RK "Sjenica" iz Sjenice.

Naši rukometaši su bili uspešniji i pobedom 22:17 (10:10) ušli u Prvu ligu Srbije - grupa Zapad. Pre ove utakmice rukometaši RK "Sjenica" imali su bod prednosti u odnosu na RK "Omladinac" i bio im je potreban bar jedan bod da osvoje prvo mesto.

To je za obe ekipe bila utakmica odluke i derbi prvenstva. Utakmica je odigrana u sportskoj hali "Breza" pred preko 900 gledalaca. Dobra igra i pobeda domaćina uzrokovala je njihovu nesvakidašnju radost. Tokom celog meča publika je prelepim, korektnim navijanjem nosila ekipu "Omladinca" i burnim aplauzom na kraju utakmice pozdravila sve aktere i odala priznanje i gostujućoj ekipi za upornu borbu i veliko zalaganje.

Neuobičajeno brojna publika u sportskoj hali "Breza", privučena važnošću utakmice, gromoglasnim navijanjem, u mnogome je doprinela konačnoj pobedi. I gostujuća ekipa imala je svoje navijače koji su se sa grupom domaćih nadmetali tokom čitavog meča.

Tokom prvog poluvremena vođena je rovovska borba dve najkvalitetnije ekipe u ligi. Trebalo je puno napora da se postigne gol, a rezultat je bio neizvestan tokom ovog dela utakmice. Gosti su imali najveće vođstvo u 25. minutu (7:9). Domaći uspevaju da uspostave rezultatsku ravnotežu pa se na poluvreme otišlo rezultatom 10:10.

U drugom poluvremenu igrači domaće ekipe zaigrali su bolje i, zahvaljujući golmanu Iliću, koji je odlično odbranio dva teška šuta gostujućih igrača i boljoj igri poveli sa 13:10 u 35. minutu. U dva navrata gosti su prišli na dva gola razlike 13:11 u 40. i 15:13 u 44. minutu.

Čvrstom igrom u odbrani, izvanrednim odbranama mladog golmana Kneževića i sigurnom realizacijom u napadu igrači "Omladinca" su napravili najubedljivije vođstvo od šest golova razlike u dva navrata 20:14 u 54. i 21:15 u 56. minutu. Tada je bilo jasno da će slavlje domaćina moći da počne. Utakmica je završena pobedom Gornjomilanovčana rezultatom 22:17.

Publika je ovacijama pozdravila pobedu domaće ekipe ali i zasluženim aplauzima ispratila izuzetno korektnu ekipu iz Sjenice. Igrači obe ekipe zagrljeni su pozdravili publiku, što treba posebno istaći.

Bilo je tokom meča i grešaka ali i bravuroznih akcija, svega što rukometna utakmica može da pruži. Posebno treba istaći golmana domaćih Kneževića koji je odigrao najvažniju utakmicu u karijeri i svojim sjajnim odbranama doneo potrebnu sigurnost svojoj ekipi. I golman gostiju Fijuljanin branio je izvanredno. U ekipi "Omladinca" istakli su se još kapiten Jasnić i sigurni izvođeač sedmeraca Mišković, a svi su dali maksimum u pobedi. U gostujućoj ekipi osim golmana Fijuljanina istakli su se Duštinac i Kasumović. Svi igrači, obe ekipe, dali su pun doprinos veoma povoljnoj oceni utakmice, kako igrom tako i ponašanjem.

Zasluge za povoljan utisak zaslužuju i treneri i stručni štabovi Stefanović Saša i Joksić Darko, kod domaće ekipe i Crnovršanin Ismet, Ćućević Fahrudin i Zornić Esad kod gostiju.

Službena lica, sudije Spasoje Kolak i Stanislav Milošević, delegat – kontrolor Stavro Rašković, dežurni zdravstveni radnik Avdo Milinković, zapisničar Nevenka Kovačević, merilac vremena David Milić i glavni dežurni Dragomir Stefanović odlično su obavili svoj posao i dali pun doprinos povoljnoj oceni utakmice.

Direktor lige, gospodin Dejan Vukajlović, i brojni rukometni radnici, gosti na utakmici, dali su izuzetno visoke ocene kvalitetu i organizaciji utakmice. Poseban doprinos organizaciji dali su pripadnici MUP-a, tako da je meč završen u izvanrednoj atmosferi. Bilo bi dobro da se ovakvi susreti što češće dešavaju širom Srbije.

rk omladinac rk omladinac rk omladinac

Sledi nova radost za rukometaše i njihove navijače. Praksa je da se uručenje pehara organizuje u gradu prvaka uz utakmicu protiv reprezentacije lige. Naredne sezone u Prvoj ligi Srbije grupa Zapad, Gornjomilanovčane očekuju znatno kvalitetnije ekipe i teže utakmice u odnosu na ovu sezonu. Ljubitelji rukometa imaće priliku da gledaju kvalitetniji rukomet i neizvesnije utakmice nego do sada.

Uz rukometaše i odbojkaši OK "Metalac - Takovo" iduće sezone igraće u višem rangu takmičenja, a ako fudbaleri FK "Metalac" uspešno prođu baraž i dokopaju se Jelen super lige Srbije, biće ovo jedna od najuspešnijih godina milanovačkih sportista.

RK "Omladinac": Stefanović Sveto 1, Nikolić 1, Marjanović Predrag 1, Pantović, Nedeljković, Marić Miloš 2, Lazarević 3, Anđelić, Marjanović Nenad, Jasnić (k) 6, Ilić, Marić Milan, Mišković 8, Jevtić, Knežević, Ivanović. Trener: Saša Stefanović, tehnički rukovodilac: Darko Joksić

RK "Sjenica": Fijuljanin, Ćućević (k), Šoljanin 2, Eminović 2, Tandir, Duštinac 8, Lakota 1, Šaljić, Crnovršanin, Hamidović, Dacić, Zornić, Kozić, Kasumović 4, Vihorac, Nuši. Trener: Fahrudin Ćućević, tehnički rukovodilac: Ismet Crnovršanin, predstavnik kluba: Esad Zornić

Isključenja: RK "Omladinac" – 4 minuta, RK "Sjenica" – 4 minuta.

Sedmerci: RK "Omladinac" – 4/5, RK "Sjenica" – 6/6.

Rukometni klub "Omladinac" se zahvaljuje navijačima koji su fantastičnim navijanjem od samog početka susreta "nosili" tim ka pobedi za prvo mesto na kraju takmičarske sezone 2014/2015 i plasman u prvoligaško društvo! RK "Omladinac" se zahvaljuje i pripadnicima MUP-a na podršci i saradnji oko organizacije utakmice.

Povratak na: Saopštenja